Drobečková navigace

Úvod > Přestavby vozidel > Přestavba CNG

Přestavby CNG

Naše společnost se specializuje také na přestavby CNG. Zajišťujeme komplexní služby v této oblasti: Přestavby na CNG, opravy a servis zařízení CNG, prodej náhradních dílů, revize a měření emisí.

Hlavní výhody pohonu CNG oproti benzínu a naftě

  • Snížení nákladů na pohonné hmoty až o 60%
  • Emise jsou výrazně šetrnější k přírodě
  • Nižší riziko výbuchu při nehodě

Návratnost investice do přestavby

Při průměrné hodnotě cen benzínu 34,50 Kč , CNG 17,- Kč a spotřebě 8 litrů benzinu a 9 litrů CNG jsou náklady na 1 km - 2,80 Kč u benzinu a 1,7 u CNG.

  • Úspora provozu na CNG je tedy cca 1 Kč na 1 km.
  • U Škodovek to znamená návratnost po cca 25.000 km.

CNG stlačený zemní plyn - alternativní pohon

CNG je zemní plyn stlačený pod tlakem 20 a více (22, 25) MPa, což je přes 200 atmosfér. To může znít nebezpečně, ale systém CNG jako nová technologie podléhá mnohem přísnějším standardům než klasický palivový systém, takže je ve skutečnosti odolnější. Nádrže jsou  vybaveny ventily, které brání přetlakování nebo výbuchu. Dalším aspektem jsou rozdílné fyzikální vlastnosti paliv – zemní plyn vzplane při cca 600°C, benzín už při cca 200°C. Kromě toho je zemní plyn lehčí než vzduch a při úniku se prostě rozptýlí, zatímco tekutá paliva zůstávají vyteklá na místě, kontaminují půdu a mohou způsobit požár.

Odborná montáž

Přestavba motorového vozidla na CNG je významný zásah do vozidla a je zcela nutné aby ji provedla firma, která tomuto oboru velmi dobře rozumí. Autoservis Fedor Auto se na přestavby CNG přímo specializuje.
V naší téměř 17-ti leté historii jsme přestavěli obrovské množství automobilů. Kromě samotné přestavby poskytujeme také servis a prodej náhradních dílů a příslušenství, revize tlakových láhví, měření emisí atd.

Napište nám

Veškeré vaše dotazy nebo připomínky vám velmi rádi a ochotně zodpovíme. Prostřednictvím tohoto formuláře nám můžete odeslat své dotazy nebo závazně objednat přestavbu vašeho vozu na CNG.

Další informace

Zařízení CNG

Nádrže CNG

Rozměry nádrží CNG

Čerpací stanice CNG v ČR.

Ceník přestavby CNG

Dotaz na přestavbu CNG

fedor auto